רוב מערכות האמונה שלנו נובעות מאלו שרכשנו בילדות.
אנו באים לעולם תמימים, בלי ציפיות ובלי שיפוטיות של טוב ורע, אך את התמימות הזו אנו מאבדים כדי ללמוד את דרכי העולם. עם חלוף השנים והתבגרותנו, אנחנו שוכחים את הילד הפנימי האותנטי – אוהב, שמח, יצירתי, בעל דמיון ומעוף – וכל מה שהוא רוצה זה בסך הכל שיאהבו אותו.

גם בי יש ילד פנימי כזה?

כל מבוגר נושא בתוכו סוג של ילד פנימי, בעל מחשבות, דעות ורצונות משלו, המנותק מהדמות הבוגרת בתוכנו אליה אנחנו שואפים להתחבר. על אף השנים שחלפו מהילדות, אנו עדיין נושאים על כתפנו את אותו ילד פנימי, שיכול להיות מלא בכאב, מתוסכל, כועס, נעלב, בורח, פוחד, לוחמני – למעשה, כל דפוס אוטומטי שפיתחנו בילדות ומייצג את שלל ההתניות והחוקים על פיהם חונכנו.
כילדים, למדנו כיצד רצוי שנתנהג כדי לקבל אהבה, הגנה, “אישורים” חברתיים וכדומה. כחלק ממכלול התכונות שדבקו בנו, פיתחנו אין ספור מנגנוני הגנה כדי להימנע מתחושות שהיו עבורנו קשות מידי, רגשות כמו פחד, דחייה וחרדה.

עם השנים, אותם דפוסים מהילדות הפכו להתנהגות אוטומטית בבגרות, כחלק ממערך הגנה אינטנסיבי המפריד ביננו לבין העולם הגדול.
המסכה החברתית הזו שהלבשנו על עצמנו, גורמת לנו גם כמבוגרים, להגיב באופן שאינו תואם את המציאות כפי שהיא – אלא כמציאות עבר שספגנו בבית הורינו ושאותה אנחנו משליכים על סיטואציות ביום-יום. לפיכך, כל עוד אנחנו נותנים לילד הפנימי מקום של כבוד בחיים שלנו, אנו נמשיך להתנהג בדיוק כמוהו.

הגיע הזמן להתבגר

אותם דפוסי התנהגות ישנים מערערים אותנו ומתסכלים, ובכך מונעים מאיתנו לחיות את החיים במלואם כאנשים בוגרים. בגרות נפשית תורמת לשקט ואיזון נפשי ורגשי, לשם כולנו שואפים להגיע.
תרפיית הילד הפנימי מחזירה את המטופל לילדות וחושפת את המקורות שהטביעו דפוסי התנהגות אשר אינם משרתים אותנו יותר.
מדובר במסע בזמן לתוך הנפש, בו ניזכר מה חווינו כילדים, אלו רגשות הדחקנו ומי אנחנו באמת מתחת לכל שכבות האילוצים שקיבלנו על עצמנו.

תרפיית הילד הפנימי אפשרית בקליניקה פרטית או בסדנה קבוצתית

תרפיית הילד הפנימי בקליניקה, מחזירה את המטופל לילדות באמצעות מדיטציה, תרגילי היזכרות וטכניקות התבוננות חווייתיות, כחלק מחשיפת המקורות שהטביעו דפוסים אשר אינם משרתים אותנו יותר כאנשים בוגרים.
בתהליך ניזכר מה חווינו כילדים, ואלו רגשות לא “הרשו לנו” להביע או לחוות. נגלה מי אנחנו באמת, ומה היה שם לפני שקיבלנו על עצמנו את התפקידים והנורמות החברתיות.
כך מתגלה המקור האמיתי לאינדיבידואליות שלנו, שהיא מקור מלא השראה ליכולת תגובה ממקום חדש, במקום ההתנהגות האוטומטית המותנית מן העבר.
הדרך הזו היא הדרך להתבגר באמת, לקחת אחריות על חיינו כמבוגרים ולהתקדם לעבר שינוי משמעותי בדרך שבה אני תופס את עצמי, אנשים אחרים והעולם שסביבי.

סדנת הילד הפנימי בקבוצה-  סדנה מרוכזת של 5 ימים (סופ”ש ארוך +לינה במקום) , תהליך זה מאפשר לנו להתמסר באופן מלא לתהליך מרוכז בו התרפייה מתרחשת באופן אינטנסיבי, מבוקר עד לילה. הסדנה מאפשרת לנו לעבור את התהליך ביחד עם אנשים נוספים שעוברים איתנו את המסע בדרך לריפוי פצעי הילדות.
כל הפרטים על סדנת הילד הפנימי כאן.

מוזמנים להאזין לתוכנית רדיו עם דיה גולן ברדיו סול על הילד הפנימי

בואו לקבל פרטים נוספים על תרפיית הילד הפנימי