נשימה זה הדבר הראשון אותו אנו לומדים לעשות עם צאתנו לאוויר העולם. כילדים, ידענו לנשום “כמו שצריך” – נשימות עמוקות לבטן.
עם השנים, רובנו “שכחנו” כיצד לנשום בצורה נכונה. הצורך להדחיק את הכאבים מהילדות גרם לנשימה להשתנות באופן אוטומטי.

טיפול בנשימה – ריברסינג (לידה מחדש), עושה שימוש בטכניקת הנשימה המעגלית דרכה המטופל לומד לנשום נכון. כשמתרגלים את טכניקת הנשימה הזו, ניתן לחוות מחדש חוויות מהעבר, מה שמעלה ומציף תחושות וזכרונות מהילדות, אפילו את חוויית הלידה. נשימה מודעת עוזרת להציף רגשות מודחקים ולשחררם מאיתנו ובכך מסייעת לריפוי הגוף והנפש.

בואו לקרוא בהרחבה על הנשימה המעגלית

את הטכניקה המיוחדת הזו אני מלמדת במסגרת של טיפול אישי, בו ניתן להגיע לעומקי הנפש – לחזור אחורה לתקופה בה התחלנו להדחיק והפסקנו לנשום ומשם להתחיל את השחרור והריפוי.
הטיפול מתחיל בשיחה אישית וחקירה פנימה, כדי לבדוק ולגלות באיזו נקודת זמן התחלנו להעמיס על עצמנו את כל הרגשות המודחקים ולהתעלם מצרכי הילד הפנימי שבתוכנו.
בטיפול עצמו נתייחס לצרכים הלא ממומשים מהילדות, חוויות טראומטיות, דפוסים שהשתרשו בנו בעקבות החינוך שקיבלנו מההורים וכמובן – נלמד ונתרגל את הנשימה המעגלית שתעזור לנו לשחרר את כל הרגשות שיצופו.

על מנת להגיע לשורש ועומק הדברים, ניתן להגיע לסדרת מפגשים בהם נחקור ונגלה את המקורות אשר בגללם אנחנו חוסמים את רגשותינו.

למי שלא מרגיש צורך בחקירה מעמיקה, אפשר להגיע מדי פעם למפגש חד פעמי, לפי הצורך, למשל בשבוע עמוס במיוחד או עקב מעמסה רגשית, כדי לבצע תרגול נשימה נטו ולפרוק את כל האנרגיה שהצטברה.

הטיפולים האישיים מתקיימים בקליניקה שלי בבית יהושע, אך ניתן גם להתנסות בנשימה מעגלית במסגרת קבוצתית ולהשתתף באחת הסדנאות הקרובות.

 

אשמח לענות על כל שאלה ולתת פרטים נוספים אודות הטיפולים במסגרות השונות.