ישנן לפחות 1000 דרכים לדבר על מדיטציה, לכן אדבר על מדיטציה כפי שאני מבינה וחווה אותה:

המדיטציה היא אמצעי להגברת המודעות העצמית. המשמעות והמטרה של המדיטציה, היא לעזור לנו להתעורר רוחנית, להתחבר למציאות כפי שהיא ולמצוא תשובות לשאלות “מי אני?” ו”כיצד פועל העולם?”. המציאות מתרחשת תמיד ברגע הזה, לכן כדי להתחבר לעצמי או למציאות כפי שהיא עלינו להיות מעוגנים בכאן ובעכשיו.
“תופעות הלוואי” של המדיטציה הן שקט נפשי גדול יותר, יכולת ריכוז גבוהה יותר, ירידה בלחץ הדם, יכולת להירגע, יכולת למתן תגובות לאירועים במציאות, יכולת גבוהה יותר להתחבר לעצמי, סבלנות וסובלנות, התמודדות עם הלבד, ראיית טבע המציאות עם פחות פרשנויות לפי דפוסי מחשבה מהעבר. ההשפעה החיובית החזקה של המדיטציה על הגוף והנפש, כבר הוכחה במחקרים מדעיים ואנשים רבים שהתנסו כבר יודעים ומרגישים את השיפור העצום באיכות החיים בזכות פעולה כל כך פשוטה ונגישה.

איזו טכניקה הכי כדאי ללמוד?

קיימים המון סוגים וטכניקות של מדיטציה. אין טכניקה טובה יותר מאחרת, אלא טכניקה שמתאימה יותר מאחרות. יש שקטות יותר ויש אקטיביות יותר, כאשר המהות של כל הטכניקות מכוונת אותנו לנקודת זמן אחת שהיא כאן ועכשיו. היות שכולנו אנשים שונים זה מזה, טבעי שלא כל סגנון יתאים גם לי וגם לאחר, לכן הכי חשוב להרגיש שמתחברים לסגנון המדיטציה. אנו אמורים להפיק ממנה הנאה לכן חשוב שנתחבר לדרך ולטכניקה. בדרך כלל מומלץ לנסות מספר סוגים של מדיטציות, לבדוק למה אנחנו הכי מתחברים ולהמשיך עם מה שמתאים לנו ומרגיש לנו הכי נכון.

דוגמאות למדיטציות

מדיטציות פסיביות – מכוונות להתבוננות פסיבית, התבוננות במה שקורה בראש / נשימה / גוף – נעשות בישיבה, שכיבה או עמידה.
מדיטציות אקטיביות – בטכניקות האלה אנחנו “נעלמים” לתוך העשיה, למשל בהליכה, ריקוד או צחוק. לפי אושו: “עשיה ללא עושה”.

סדנאות וטיפולים המשלבים מדיטציה

כל הסדנאות והטיפולים שאני מעבירה משלבים עבודה מדיטטיבית בטכניקות שונות, כאשר המדיטציה מעצימה את הטיפול, את יכולת האינטגרציה של המטופל עם מה שקורה ומאפשרת קבלת התובנות החדשות מהטיפול. שילוב המדיטציה בטיפולים הוא חשוב בעיני לא פחות מאשר מתיחות שרירים לפני יציאה לאימון גופני. ישיבה מדיטטיבית ממש מכינה את הגוף לטיפול ולתהליך ומסייעת בספיגת התובנות החדשות ויישומן בחיי היום יום.

לפרטים נוספים על סדנאות מדיטציה

מפגשים אישיים המשלבים מדיטציה

יש לכם עוד שאלות? אשמח לענות על הכל – צרו איתי קשר ונדבר