אוגוסט 5, 2014

החיפוש שלי התחיל בהודו והמפגש שלי עם עולם המדיטציה היה דרך המורה ההודי אושו, שטען שאינני יודעת מי אני.

הוא צדק, ואני התחלתי בחיפוש רוחני.
במהלך החיפוש השתתפתי בעשרות סדנאות תרפיה, מדיטציה ורוחניות, עברתי דרך מצבי תודעה משתנים וחוויות התעוררות (סאטורי) בהן חוויות מצבי תודעה של שקט, נו-מיינד, אחדות עם היקום, אושר עצום וחמלה.

קראתי לאותו מצב תודעתי שאני מחפשת "הארה": מצב התודעה האולטימטיבי. חוויות אלו נראו לי כמו התקרבות אל הארה וכשהן חלפו הרגשתי שאני מתרחקת. אז עדיין לא הבנתי שאני מחפשת מצב תודעתי שלא באמת קיים. אין מצב שבו התודעה מתקבעת על כפתור אוטומט של אושר ושקט ושם היא נשארת.

במשך שנים לא היה מקום או זמן בחיי שהחיפוש הפנימי אחר הדרך נעלם ממני, הוא כל הזמן נכח והיה הדבר העיקרי שהתעסקתי בו. במהלך שנים אלו, עברתי לגור באשרם וכל חיי הוקדשו לחיפוש.

לאחר ארבע שנים בהן חייתי באשרם, עזבתי. דווקא היציאה אל החיים הביאה עימה חוויית התעוררות שהייתה אחרת מחוויות אחרות במהלך הדרך: חוויתי התפרקות מוחלטת – כל מי שחשבתי שאני או הדימויים שבעזרתם דמיינתי את עצמי נעלמו ויחד איתם הרגשתי שגם אני נעלמת.

במצב התודעתי הזה שהיתי מספר ימים עד שפגשתי את המורה הרוחני קרטר, שעזר לי להבין מה קורה לי והאיר את הבלבול שהייתי שרויה בו. בעזרתו הכרתי בכך שמעולם לא הייתי הסיפורים שלי ולכן מה שמתפרק הן "רק" כל הרעיונות שהיו לי על עצמי והעולם, ואלו לא היו אמיתיים מעולם. ומה שנעלם בעצם היא רק אותה "אני" שחשבתי את עצמי, וכשהיא נעלמת – אני חיה וקיימת. כך הכרתי במי שאני באמת. הפחד והבלבול  נעלמו ולפתע היה ברור שמההתחלה לא היה מה לחפש, אני תמיד הייתי כאן והחיפוש נגמר.

בהתחלה לא היה לי צורך להנחות או לשתף בחוויה. הכל היה פשוט כמו שהוא.
לפני מספר שנים התחלתי לשתף מתוך סיפור ההתעוררות האישי שלי ולהנחות את "מפגשי הסנגהה מהתעוררות להארה". קהילה ומקום מפגש להתעוררות, שיח-אמת ומדיטציה.
אחרי שנתיים נוספות בהן התמקדתי בשיחות אישיות על התעוררות והארה וליווי תהליכים רוחניים במקביל להנחיית הסנגהה, חזרתי לטפל גם בתרפיה, תוך התמקדות בתרפיית הילד הפנימי.

כיום אני תרפיסטית המטפלת במסגרת מפגשים אישיים, מנחה סדנאות מודעות עצמית, מדיטציה וטיפול בנשימה. התמזל מזלי לעסוק במשהו כל כך מעשיר ומספק, בידיעה שאני עוזרת לאנשים רבים בדרכם.

מוזמנים לדעת עוד על ההכשרה והנסיון שלי. אם יש לכם שאלות, מוזמנים ליצור קשר ונדבר.